Скопје маратон 2019 | Wizz Air

Информации и услуги

Истражете ги Вашите можности за патување

Лесно организирајте го целиот Ваш одмор

Маратон на Wizz Air - Скопје

Датум на настанот
Место на настанот Плоштад Македонија, Скопје, Северна Македонија
Краен рок за регистрирање 2019.04.20.
Настан на Facebook
До настанот
Пријавете се за маратонов

Основни информации

„Маратонот на Wizz Air - Скопје“ е најпопуларниот спортски настан во главниот град на Северна Македонија каде што трчањето ужива долга традиција. Натпреварувачите од целиот свет може да се регистрираат за следниве трки: маратон, полумаратон, трка на 5 km и трка за подигнување на тимскиот дух. Главниот град на Македонија е преполн со неверојатна историја, разнобојна балканска култура и историски знаменитости. Маршрутата на трчање се протега низ срцето на градот, па тркачите може да уживаат во неверојатните обележја, како што се плоштадот Македонија и статуата на Александар Велики. Дојдете во Скопје ако сакате да откривате прастара историја и сте вљубеник во традиционално маратонско трчање!

Растојанија

Marathon 42,195
Half Marathon 21,0975
5K Race 5K
Relay Skopje 2 x 12 km + 2 x 9 km

Фотогалерија

Назад на почеток

Во движење сте?

Резервирање евтин авионски билет на Wizz Air никогаш не било толку лесно како со БЕСПЛАТНАТА апликација за мобилни уреди.

Не пропуштајте добра зделка

Претплатете се на нашиот билтен и први дознавајте за нови маршрути и специјални понуди.

 

Претплатете се