Софија маратон 2019 | Wizz Air

Информации и услуги

Истражете ги Вашите можности за патување

Лесно организирајте го целиот Ваш одмор

Маратон на Wizz Air - Софија

Датум на настанот
Место на настанот Плоштад Батенберг, Софија, Бугарија
Краен рок за регистрирање 2019.10.05.
Настан на Facebook
До настанот
Пријавете се за маратонов

Основни информации

Софија, главниот град на Бугарија, се одликува со долга традиција на тркачки настани под балканското сонце. Градот пречекува илјадници тркачки ентузијасти секоја година коишто доаѓаат за маратонот на Wizz Air. Софија е град со богата историја и култура, како и многу вредни и вчудовидувачки споменици. Посетителите уживаат во единствени глетки во текот на натпреварот. Тркачите може да се регистрираат за следниве трки: маратон, полумаратон и трка на 10 km. Затоа, изберете ја Вашата трка и покажете ја љубовта кон трчањето!

Растојанија

Marathon 42,195
Half Marathon 21,0975
10K Race 10K
Sofia Fun Run 3K

Фотогалерија

Назад на почеток

Во движење сте?

Резервирање евтин авионски билет на Wizz Air никогаш не било толку лесно како со БЕСПЛАТНАТА апликација за мобилни уреди.

Не пропуштајте добра зделка

Претплатете се на нашиот билтен и први дознавајте за нови маршрути и специјални понуди.

 

Претплатете се