Киев градски маратон 2019 | Wizz Air

Информации и услуги

Истражете ги Вашите можности за патување

Лесно организирајте го целиот Ваш одмор

Маратон на Wizz Air - Киев

Датум на настанот
Место на настанот Mykhailivska Square, Киев, Украина
Краен рок за регистрирање 2019.10.05.
Настан на Facebook
До настанот
Пријавете се за маратонов

Основни информации

„Маратонот на Wizz Air - Киев“ е еден од најпопуларните спортски настани во главниот град на Украина каде трчањето ужива долга традиција. Изминатите години на настанот присуствуваа не само мештаните, туку и спортски ентузијасти од преку 36 земји, обединети со ова несекојдневно искуство. Натпреварувачите се добредојдени да се регистрираат и за маратон и за полумаратон. Маршрутата на трчање минува низ срцето на градот, па тркачите може да уживаат во архитектурата, шареноликата култура и волшебните обележја на главниот град. Истражувајте ја историјата додека се надминувате себеси во еден од најстарите спортови!

Растојанија

Marathon 42,195
Half Marathon 21,0975
Mini marathon 4.2K
Kyiv Relay 3 x 10K + 1 x 12,195K
10K Race 10K
3K Race 3K
Kyiv Kids races 1500 m, 800 m, 400 m, 100 m
Relay 2 x 21 2 x 21,095K

Фотогалерија

Назад на почеток

Во движење сте?

Резервирање евтин авионски билет на Wizz Air никогаш не било толку лесно како со БЕСПЛАТНАТА апликација за мобилни уреди.

Не пропуштајте добра зделка

Претплатете се на нашиот билтен и први дознавајте за нови маршрути и специјални понуди.

 

Претплатете се