Будимпешта полумаратон 2019 | Wizz Air

Информации и услуги

Истражете ги Вашите можности за патување

Лесно организирајте го целиот Ваш одмор

Wizz Air Будимпешта полумаратон

Датум на настанот
Место на настанот Pázmány Péter sétány - пред Универзитетскиот комплекс Eötvös Lóránd University (ELTE) Lágymányosi, Будимпешта, Унгарија
Краен рок за регистрирање 2019.09.03.
Настан на Facebook
До настанот
Пријавете се за маратонов

Основни информации

„Полумаратонот на Wizz Air - Будимпешта“ е еден од најпопуларните тркачки настани во Унгарија. Во 2018 година, Будимпешта беше домаќин на тркачки ентузијасти од преку 82 земји: Австрија, Германија, Италија, Полска, Романија, Словачка итн. Во прекрасниот град со богата историја се собраа преку 15 илјади луѓе за да се натпреваруваат и да ги надминат сопствените ограничувања. Тркачката маршрута поминува во близина на најпознатите обележја на Будимпешта, па тркачите може да се восхитуваат на вчудовидувачките глетки на Дунав, Замокот Буда и центарот на градот. Што чекате? Трчајте по течението на реката!

Растојанија

Half Marathon 21,0975
Duo Relay 21.097,5 m in two sections run by two runners
Trio Relay 21.097,5 m in three sections run by three runners

Фотогалерија

Назад на почеток

Во движење сте?

Резервирање евтин авионски билет на Wizz Air никогаш не било толку лесно како со БЕСПЛАТНАТА апликација за мобилни уреди.

Не пропуштајте добра зделка

Претплатете се на нашиот билтен и први дознавајте за нови маршрути и специјални понуди.

 

Претплатете се