Катовице полумаратон 2019 | Wizz Air

Информации и услуги

Истражете ги Вашите можности за патување

Лесно организирајте го целиот Ваш одмор

Wizz Air Катовице полумаратон

Датум на настанот
Место на настанот Плоштад Славика и Антала, Катовице, Полска
Краен рок за регистрирање 2019.05.19.
Настан на Facebook
До настанот
Пријавете се за маратонов

Основни информации

Првиот полумаратон во Катовице се одржа на јуни 2018 година: Илјадници тркачи од цела Европа допатуваа во Катовице и создадоа нови спомени и поставија нови рекорди. Како и за првиот настан, натпреварувачите може да се регистрираат за учество во полумаратонот, трката на 10 km и штафетната трка 3x7 km. Кога станува збор за машрутата на трчање, градот Катовице обезбедува незаборавно доживување. И линијата за почеток и линијата за крај на трката се наоѓаат на авенијата Корфантего, покрај арената Сподек. Тркачите може да ги истражуваат прекрасните улици на Катовице и да доживеат многу различни лица на градот.

Растојанија

Half Marathon 21,0975
10K Race 10K
Katowice Kids’ Run 1000 m, 500 m, 250 m
Relay 3 x 7K

Фотогалерија

Назад на почеток

Во движење сте?

Резервирање евтин авионски билет на Wizz Air никогаш не било толку лесно како со БЕСПЛАТНАТА апликација за мобилни уреди.

Не пропуштајте добра зделка

Претплатете се на нашиот билтен и први дознавајте за нови маршрути и специјални понуди.

 

Претплатете се