Колачиња за сајтот на Wizz Air

Користиме колачиња за да бидеме сигурни дека ќе имате најдобро доживување на нашиот сајт. Ако продолжите да го разгледувате сајтот на Wizz Air без да ги смените поставките за колачињата, ќе претпоставиме дека се согласувате да ги примате сите колачиња од сајтот на Wizz Air. Можете да ги смените поставките за колачињата во секое време. Повеќе информации има во Политиката за колачињата.

Wizz Air

Wizz AirWizz

myWizz
myWizz
Пријавување
ДОДАЈ БАГАЖ
Најди резервации

Внесете го корисничкото име (адреса на е-пошта). Новата лозинка ја испративме на вашата регистрирана адреса на е-пошта.


Регистрирај

WIZZ ЗА СЕМЕЈСТВА

Во WIZZ Air нудиме услуги за целото семејство за да може сите да уживаат во нивниот лет.

Знаеме дека патувањето со мали деца може да биде предизвик. Затоа создадовме неколку корисни совети за летање со малите, а може да понудиме и дел со семејни услуги.

Се разбира, за каква било помош за време на летот може да се потпрете на некој член од нашиот услужен кабински екипаж кои ќе се потруди целото семејство да има пријатен лет.

УСЛУГИ НА WIZZ

Погледнете дел од нашите одлични услуги што ги нудиме:

  • Како семејство можете да заштедите многу со членството во WIZZ Discount Club. Ако патувате со семејството или пријателите можете да заштедите и повеќе од обично. Тоа е затоа што понудените попусти не се само за Вас, туку и за целата Ваша група. Секој што патува со истата резервација на членот (до 5 луѓе) може да ги искористат големите попусти.
  • Ако не сте сигурни за датумите на патување или очекувате промени во плановите, додајте го WIZZ Flex што ќе ви овозможи да ги менувате датумот, времето и маршрутата на летот до 3 часа пред поаѓањето.
  • Прочитајте ги оцените на гостите за изборот на семејни хотели за да најдете сместување што ќе одговара на вашите потреби и нуди одлична цена.
  • Резервирајте автомобил по одлични цени кај нашиот партнер за Изнајмување автомобили.
  • Испробајте го Приоритетното качување во авион со WIZZ Xpress за да бидете меѓу првите што ќе се качат на авионот и да седнете заедно со вашето семејство.
  • Прелистајте низ страниците на WIZZ Café и почастете ги децата со пијалак или ужина во авионот. Купете играчки од Boutique или купете сувенир од WIZZ.

За сите најнови специјални понуди прашајте го нашиот кабински екипаж.