Градски водичи

Информации и услуги

Wizz Air

Информации и услуги

Градски водичи

Valencia

Valencia
Wizz Air, the largest low fare - low cost airline in Central and Eastern Europe, flies to and from Valencia Manises airport and offers cheap flights to Bulgaria and Romania. Our hotel and car rental providers have a wide selection of cheap hotels and car rental to make your trip complete.
 

Аеродром Валенсија Манисес (VLC)

http://www.aena.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Valencia/en/

Превоз

Аеродромот Валенсија се наоѓа 8 km од центарот на градот.

Резервирањето полн пакет на изнајмување автомобил за одмор или службено патување не може да биде полесно со нашиот партнер, rentalcars.com!
Изнајмување автомобил за само 8 евра дневно.

Резервирајте автомобил веднаш!

Сместување

Резервирајте преку нашиот партнер Booking.com и добијте 5% попуст

Резервирајте хотел веднаш!