Колачиња за сајтот на Wizz Air

Користиме колачиња за да бидеме сигурни дека ќе имате најдобро доживување на нашиот сајт. Ако продолжите да го разгледувате сајтот на Wizz Air без да ги смените поставките за колачињата, ќе претпоставиме дека се согласувате да ги примате сите колачиња од сајтот на Wizz Air. Можете да ги смените поставките за колачињата во секое време. Повеќе информации има во Политиката за колачињата.

WizzAir

Wizz AirWizz

Внесете го корисничкото име (адреса на е-пошта). Новата лозинка ја испративме на вашата регистрирана адреса на е-пошта.


Регистрирај

Wizz Discount Club

ЗА WIZZ DISCOUNT CLUB

Зачленете се во Wizz Discount Club за само 1999 MKD и заштедете 630 MKD по лет за човек *!

*на сите билети поскапи од 590MKD, освен за летовите на Wizz Air Украина.
За летовите на Wizz Air Украина, попустот важи за сите билети што се поскапи од 50 евра. Билетите под 50 евра ќе бидат намалени најмногу 20%. Цените на Wizz Air Украина вклучуваат такси, неопционални трошоци, едно парче чекиран багаж и една голема торба за во авион, но не и aдминистративна такса.

Зачленете се во клубот и уживајте во погодностите веднаш:

  • Гарантиран попуст од 630 MKD за лет во една насока за сите билети* поскапи од 590MKD - кога и да е за време на едногодишното членство. За билетите што чинат помалку од 590 MKD не се гарантира попуст.
  • Моментален пристап до попустите: намалените цени се достапни за резервирање веднаш по активирањето на членството.
  • Семејни попусти: заштедете уште повеќе кога патувате заедно со семејството или пријателите! Попустите важат и за патните придружници на членот (патување во истата резервација како и членот, до 9 лица).
  • Ексклузивни промоции: : бидете известени за промотивните понуди само за членовите преку е-пошта пред другите и добијте пристап до дополнителни попусти.

*Цена: со таксите, неопционалните трошоци и една мала торба за во авион (42 x 32 x 25 cm), но без aдминистративна такса.

Како функционира?

Пример за попусти со членство во Wizz Discount Club

Редовна/Достапна цена *

Цена на билет**

Цена на билет** со Wizz Discount Club

Заштедувате

Цени* над 590 MKD

1890 MKD

2390 MKD

1760 MKD

630 MKD

1190 MKD

1690 MKD

1060 MKD

630 MKD

890 MKD

1390 MKD

760 MKD

630 MKD

За билетите што чинат помалку од 590 MKD не се гарантира попуст.

0,99 евра 8,99 евра 8,99 евра - *Цена: со таксите, неопционалните трошоци и една мала торба за во авион (42 x 32 x 25 cm), но без aдминистративна такса.
**Цена на билет: со таксите, неопционалните трошоци и една мала торба за во авион (42 x 32 x 25 cm) и максималната aдминистративна такса.

Веќе кога резервирате патување за семејството или пријателите може да заштедите повеќе од цената на годишната членарина. Колку повеќе патувате со Wizz Air, толку повеќе заштедувате со клубот!

Имајте предвид - кога резервирате билет во друга валута, сумата може да е различна поради промените на валутните курсеви.

Годишна членарина за Wizz Discount Club : 1999 MKD.

За да ја видите цената на членарината за Wizz Discount Club во својата валута, кликнете тука.

По плаќањето, ќе имате моментален пристап до цените за членовите на клубот за своите резервации. За да го активирате членството и да почнете да штедите - зачленете се веднаш!

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

Цените од Wizz Discount Club важат за придружните патници само ако членот на клубот е патник во резервацијата и резервацијата не надминува 10 патници (вклучително членот на клубот и децата, но без бебињата). Ако членот на клубот не патува со истата резервација, намалените цени не се достапни за другите патници. Бројот седишта по наведената цена за Wizz Discount Club зависи од достапноста.

КАКО ДА КУПИТЕ ЧЛЕНСТВО ВО WIZZ DISCOUNT CLUB И ДА ДОБИЕТЕ ПРИСТАП ДО НАМАЛЕНИТЕ ЦЕНИ?

Во неколку лесни чекори:

1.Изберете ги летовите што сакате да ги резервирате.

2. Кликнете на копчето „Зачлени се во клубот“ за да ја додадете годишната членарина за Wizz Discount Club на резервацијата. Ако не се прикаже копчето „Зачлени се во клубот“ автоматски, кликнете на иконата Информации до цената Wizz Discount Club за избраниот лет.

3. Довршете ја резервацијата со пополнување на информациите за контакт и со завршување на плаќањето. Вашето членство во Wizz Discount Club ќе се активира во траење од една година сметано од денот на купувањето.

4. Секогаш кога ќе сакате да резервирате со снижените клупски цени, најавете се на својот профил „myWIZZ“ со својата адреса за е-пошта и лозинката. По најавата, ќе можете да ги видите информациите за сметката, како последните резервации или датумот на завршување на членството во Wizz Discount Club .

И не заборавајте да се запишете за билтенот WIZZ на почетната страница за да добивате информации за промоциите!

За да ги прочитате одредбите и условите на Wizz Discount Club , кликнете овде. .